Systémy silnoproudých rozvaděčů

Silnoproudá výroba je další oblastí zájmů firmy AGGER. Provádí se výroba a kompletace pro vlastní zakázky i subdodávky pro jiné finalisty. Oblast, která se řeší je od rozváděčů 220 VAC (DC), 0,4 kV, (zprostředkovaně i 6 kV) a dále. Další oblastí je řešení záložních rozváděčů nepřetržitého napájení UPS, akumulátorových stanic, nabíjecích a záložních zdrojů atd.

Pro kompletaci výrobků je používáno prvků od domácích i zahraničních výrobců a dodavatelů jako Allen Bradley, SCHNEIDER Electric (MERLIN GERIN, TELEMECANIQUE), SIEMENS, ABB, F&G, OEZ, WAGO, RITTAL, SCHRACK atd). Skříňové sestavy rozvodných polí jsou v konstrukčním provedení dle přání zákazníka, standardně systémem plošné zástavby, na přání roštové nebo s výsuvnými bloky. Rozváděče pro vyšší napětí (3 kV, 6 kV a výše) jsou dokompletovány o ovládací a měřicí část z výrobků a sestav ETZ, ABB, F&G atd.

Další problematikou řešenou v rámci silnoproudu jsou návrhy a dodávky regulovaných pohonů pomocí frekvenčních měničů a softstartérů. Preferovaným sortimentem jsou výrobky z produkce firmy VACON, TELEMECANIQUE, HITACHI, ABB atd.